ساخت وبلاگ دانلود رمان چت روم
زمان پخش پایتخت 6 | مجموعه پایتخت ۶ کی پخش میشود

سلماس فان | سایت تفریحی

سایت تفریحی سلماس فان سایتی برای سرگرمی

زمان پخش پایتخت 6 | مجموعه پایتخت ۶ کی پخش میشود

سریال پایتخت 6

تاکنون ۵ فصل از سریال پایتخت ساخته و پخش شده است. این سریال را می توان به عنوان پربیننده ترین سریال طنز ایرانی در دهه ۹۰ شمسی لقب داد. باتوجه به موفقیت بالای پایتخت ۵، درخواست مردم برای ساخت سریال پایتخت ۶ بسیار زیاد است. در این مطلب قصد داریم خبرهای جدیدی که پیرامون ساخت سریال پایتخت ۶ منتشر میشوند را بازتاب دهیم.

 

پایتخت ۶ ساخته می شود ؟

این سوال رو باید از صحبت های محسن تنابنده و دیگر عوامل سریال پایتخت از مصاحبه هایی که انجام دادند پیدا کنیم. محسن تنابنده به عنوان بازیگر ، طراح و سرپرست نویسندگان از جمله عوامل اصلی سازنده این مجموعه است که در مصاحبه های مختلف همیشه سه عامل را برای ساخت سری جدید پایتخت متذکر شده است. اول خواست صدا و سیما، دوم خواست مردم و در نهایت یافتن سوژه ناب برای نوشتن فیلمنامه ایی جذاب. در هر زمانی این سه فاکتور وجود داشته باشد ما مجموعه پایتخت را ادامه خواهیم داد.

بازیگران اصلی و مهمان مجموعه های پایتخت

تاکنون بازیگران اصلی و مهمان زیادی در این سریال بازی کرده اند از جمله : محسن تنابنده (نقی معمولیریما رامین فر (هما سعادت)، احمد مهران فر (ارسطو عامل)، سارا و نیکا فرقانی اصل (ساراونیکا)، علیرضا خمسه (باباپنجعلی)، نسرین نصرتی (فهمیه) بازیگران اصلی این مجموعه هستند. بازیگرانی چون هومن حاجی عبداللهی (رحمت)، مهران احمدی (بهبود فریبا)، هدایت هاشمی (اوس موسی)، محمدرضا علیمردانی (بائو)، بهرام افشاری (بهتاش فریبا)، نیلوفر رجایی فر (الیزابت) از جمله افرادی هستند که در چند و یا یک فصل از سریال پایتخت بازی کرده اند.


ساخت سریال پایتخت 6

ماجرای فیلم سینمایی پایتخت

محسن تنابنده در مصاحبه ایی که در برنامه حالا خورشید شبکه سه در فروردین ۹۷ انجام داد به این موضوع اشاره کرد و گفت : ایده سریال پایتخت ۵ قرار بود به صورت نسخه سینمایی ساخته شود اما بعد از نگارش فیلنامه متوجه شدیم این حجم کار در قالب سینمایی و در زمان اندک قابلیت اجرایی ندارد و سوژه ها هدر می روند ، بنابراین تصمیم گرفتیم پایتخت ۵ بصورت سریال ساخته شود. او در ادامه افزود : این احتمال وجود دارد که سری بعد پایتخت به صورت سینمایی ساخته شود اما هنوز چیزی قطعی نیست. فصل ششم ممکن است با توافق مدیران تلویزیون، سینمایی شود.


فوت باباپنجعلی و روح او در پایتخت ۶

در مصاحبه ایی که آقای تنابنده در برنامه حالا خورشید داشت وقتی صحبت از شخصیت باباپنجعلی شد گفت : بابا پنجعلی به دلیل آلزایمر داشتن نمی تواند دیالوگ های زیادی داشته باشد و ما تاکنون که ۵ سری پایتخت را ساختیم همه کاری با این شخصیت کرده ایم و بنظرم دیگه وقتشه او را بکشیم و روح بابا پنجعلی در سریال پایتخت ۶ باشد تا بتواندیم از قابلیت های بازی علیرضا خمسه استفاده بیشتری کنیم.

محسن تنابنده در پاسخ به سوال بیشتر مردم که آیا پایتخت ۶ ساخته خواهد شد یا خیر؟ اظهار داشت: اگر بتوانیم داستان جذاب بنویسیم و شرایط تولید هم ممکن باشد، حتما پایتخت را ادامه می دهیم. اما باید بگویم چنانچه پایتختی تولید شود، دیگر بابا پنجعلی با ما نخواهد بود. پنجعلی در فصل جدید می میرد و روح او در قصه جریان خواهد داشت.

دلیل این تغییر هم این است که آلزایمر شخصیت پنجعلی دست نویسندگان را در نوشتن دیالوگ برای او می بندد و اگر روح پنجعلی را در سن های مختلف با داستان همراه کنیم، موقعیت های طنز بهتری خواهیم داشت.


سه شرط سیروس مقدم برای ساختن پایتخت ۶

سیروس مقدم گفت: ساخت فصل ۶ سریال پایتخت به سه مورد بستگی دارد. اینکه مردم همچنان پایتخت را دوست داشته و خواهان ادامه آن باشند. مدیران سازمان بر طبق نیازسنجی، بررسی کنند که آیا مردم به این سریال نیاز دارند و در آخر هم اینکه باید ببینیم تنابنده و گروه نویسنده به سوژه و قصه جدید و نابی می‌رسند یا نه. که اگر همه این سه مورد مثبت باشد این نوید را می‌دهم که سری ششم را هم بسازیم.


اخبار جدید درباره مجموعه پایتخت ۶

اگر خبر جدیدی درباره ساخت سریال پایتخت ۶ منتشر شود حتما در این صفحه برای شما قرار خواهیم داد.

باتوجه به صحبت های مهم محسن تنابنده در برنامه حالا خورشید ، ما فیلم بخش هایی از این مصاحبه را برای شما در ادامه قرار داده ایم که می توانید به صورت آنلاین تماشا کنید.